31 Mayıs 2016 Salı

Donazorlar

Dinos Of Canada çok şık bir seri olmuş.  Olması gerektiği gibi.

Star Trek

Tam bir Nerd teması. Bilim kurgu Star Trek TV serisinin pulları basıldı. Dördü de birbirinde güzel bu pullar Amerikan Postası tasarından basıldılar. İlk yayınlandığından beri 50 yıl geçen sevilen dizinin pullarının tasarımı The Heads Of State yapmış. Kesinlikle alın.

LGBT Pulları Bir İlk

İnanılmaz bir medeniyet örneği UN 'dan geçtiğimiz günlerde zarfları süslemeye başladı. Benim bildiğim kadarıyla daha önce buna benzer bir tema hiç yayınlanmadı. LGBT yani Lezbiyen, Gay, Biseksüel ve Transseksüel teması bir ilk.
Pul tasarımları da inanılmaz iyi olmuş. Kesinlikle koleksiyonlara girmeli.

Sadece Avusturalya'ya Özel Kelimeler

Avusturalya'da yerel bir kaç kelimeyi anlatan alfabetik temalı  bir seri çıkartıldı. Pullardaki her kelime tamamen Avusturalya'ya özgü. Kültürlerini asla görmezden gelmeyen batılı düşüncesini seviyoruz. :) Büyük ihtimal bu kelimelerin bir çoğu artık kullanılmıyor olabilir ancak hatırlatmakta fayda var diye düşünmüşler. :) Çok da iyi etmişler.

Postcrossing Pulları


Bildiğiniz gibi Postcrossing dev bir oluşum ve bazen bu kartpostal sever grubun yoğun olarak aktif olduğu ülkelerde bu web sitesine özel pullar basılıyor.  Hollanda da bu pullara güzel bir örnek çıkartmış.
Rengarenk bu pullar en bilindik alman simgeleri ile süslenmiş.
HAPPY POSTCROSSING!

Victor Hugo

Ünlü yazarın baş yapıtları minik ada ülkesi Guernsey postası tasarımdan tema olarak kullanıldı geçtiğimiz günlerde. Tabii bunu nedeni ünlü yazarın bir süre bu adada yaşaması ve eserler üretmesi.
Altı pul bir arada çok güzel görünmekte.

Yaza Merhaba


Finlandiya yazı karşılamak için çok güzel bir pul serisi hazırlamış. Avrupa'nın kuzeyi yaza en fazla özlem duyan ülkelerle doludur ve yazın gelişi bu ülkelerin tamamı için bir festival havasında olur.
Fin posta teşkilatı da bunun değerini iyi bir şekilde sembolleştirdi.
Tabii ki tasatımcıları ve çizerleri de Finn bu pulların.