28 Ocak 2010 Perşembe

İstanbul 2010 "Avrupa Kültür Başkenti"

İstanbul 2010 "Avrupa Kültür Başkenti" için tasarladığım zarflar ve o gün İstanbul'da Sirkeci'de vurulan İlk Gün Damgası.Posta Kartı Kardeşliği - Postcrossing


Harika bir siteyi sizlerle paylaşmak istedim. Ben daha yeni keşfettin ancak yıllardır olan bir site bu. Postcrossing bir kartpostallaşma sitesi. Çok iyi düşünülmüş bir sistemi sahip bu posta arkadaşlığı sitesine üyelik parası. Dünyanın dört bir yanında sizin gibi üye olanların eşleşmesi sayesinde, tabii ki bu eşleşme rastgele oluyor, üyeler birbirlerine posta kartı yolluyorlar. Filatelik açıdan çok yararlı bir site. Siteye 2000 den fazla Türk üye. Az sayılmayız yani :).

Tavsiyem; mutlaka üye olmanız ve posta kartı değişimine katılmanızdır. Biraz incelerseniz zaten afanıza yatacaktır.

Dileğimiz yurt içinde de bunu benzeri bir sistemin geliştirilipp uygulanabilir olması.

The project

The goal of this project is to allow people to receive postcards from all over the world, for free. Well, almost free! The main idea is that: if you send a postcard, you will receive at least one back from a random Postcrosser from somewhere in the world.

Why? Because, like the author, there are lots of people who like to receive real mail.
The element of surprise of receiving postcards from different places in the world (many of which you probably have never heard of) can turn your mailbox into a box of surprises - and who wouldn't like that?